Nawilżacz powietrza Cronos Prime 5L

Suche powietrze w domu ma bardzo negatywny wpływ na nas. Z powodu zbyt małej wilgotności powietrza mogą doskwierać:

  • problemy alergiczne
  • problemy z oddychaniem
  • wyschnięta śluzówka nosa i suchość w gardle
  • problemy z wysypianiem itp

Problem ten występuje nie tylko w lecie ale również, a może nawet głownie w zimie, kiedy ogrzewamy nasze mieszkania za pomocą kaloryferów. Wtedy własnie nasilają się opisane wyżej problemy.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się nawilżacz powietrza.

Jak się jednak okazuje wybór odpowiedniego nawilżacza nie jest wcale taki prosty. Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy poszukiwany nawilżacz ma być zawieszany na kaloryferze (bezobsługowy) czy za pomocą elektrycznego rozpylacza.

Te pierwsze są to zwykłe pojemniki zazwyczaj ceramiczne zawieszane za pomocą uchwytu na kaloryferze. Nagrzewanie się wody w tym nawilżaczu powoduje naturalne parowanie co za tym idzie nawilżanie.

Znam jeszcze jakieś stare metody naszych babć, polegające na rozwieszaniu mokrych ubrań, czy ogólnie prania. Działało to na tej samej zasadzie. Pranie wysychając parowało nawilżając powietrze.

Jeżeli jednak zależy Wam na swobodnym dopasowaniu poziomu nawilżania oraz pełnej automatyki lepiej wybrać urządzenie zasilane prądem elektrycznym.

Na rynku jest sporo takich urządzeń. Urządzenia te już dawno przestały pełnić tylko rolę tylko zwykłych nawilżaczy. W tej chwili są one raczej ozdoba pomieszczenia a specjalne podświetlenia powodują, że urządzenie w ciekawy i nieszablonowy sposób potrafi dodatkowo upiększyć pomieszczenie.

Takim urządzeniem jest prezentowany przez nas nawilżacz powietrza marki Cronos.

Nawilżacz możecie zakupić: TUTAJ

Views: 1

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl