Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka – Słowacja – Chodnik korunami stromov Bachledka Slovakia

🇸🇰 Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka na Słowacji to bardzo ciekawa atrakcja dla rodzin z dziećmi i nie tylko. 👨‍👩‍👧👍
Sami zobaczcie 🎥 jak tam jest fajnie.
Polecam odwiedzić!

#Bachledka #Słowacja #Wieża #Las #Zwiedzanie

Z parkingu do Ścieżki w Koronach Drzew można udać się pieszo (około 1,5 km ~ 30 minut) lub za pomocą kolejki kabinowej linowej. My wybraliśmy drogę pieszą w górę i dół – polecam!

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka usytuowana jest na grzbiecie Spiskiej Magury, na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Lekkim pochyleniem bezpiecznie doprowadzi z poziomu ziemi aż do wysokości 24 metrów bezpośrednio do koron drzew. Pokaże, co czyni ową naturę niepowtarzalną. Staniesz się częścią życia lasu, poznasz wiele zwierząt i roślin, które występują bardzo rzadko. Pełna niespodzianek oraz zadań trasa o długości 1 234 m, przeprowadzi nas zróżnicowanym gatunkowo lasem. Będziesz absolutnie zachwycony panoramą z podestu 32 metrowej wieży. Widok na Tatry Bielskie, Pieniny i malownicze Zamagurze dostarcza niezapomnienych wrażeń. Dzięki kolei kabinowej – Gondola Bachledka – kursującej z Bachledowej doliny jest dostęp do atrakcji możliwy także osobom niepełnosprawnym. Jeżeli będzie spacer po Ścieżce ze względów zdrowotnych trudny, przy wejściu wypożyczyć można i wózek inwalidzki. Ścieżka w Koronach Drzew otwarta jest przez cały rok.

Rodziny z dziećmi
Dla najmłodszych zwiedzających dostępne są place zabaw dla dzieci. Leśne zwierzątka przygotowały dla dzieci liczne zadania i czynności, które spacer w koronach uczynią przyjemniejszym. Odwiedzający Ścieżkę wraz z małymi dziećmi mogą korzystać z nosidełek turystycznych, użyczanych bezpłatnie w sklepie sportowym na strefie dla turystów przy stacji wejściowej kolei Gondola Bachledka w pobliżu parkingu oraz w kasach przy wejściu na Ścieżkę w Koronach Drzew. Szczegółowe informacje o wypożyczalni.

Program edukacyjny
Wśród pięknych lasów zapoznamy się z grupą chronionych zwierząt i roślin, jak i z unikalnym charakterem tego obszaru a także poznamy konsekwencje działania niszczycielskich sił natury. Dla uzyskania szerszych informacji o naturze Magury Spiskiej można skorzystać z kilka programów, których celem jest zapoznanie się z naturą, obserwowanie ptaków, czy odkrywanie leczniczych skarbów łąk Zamagurza. Najlepszymi przewodnikami będą tutaj pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego. Szczegółowe informacje o programach z przewodnikiem.

Przystanki o charakterze adrenalinowym i zjeżdżalnia rurowa
Podczas spaceru po Ścieżce w Koronach Drzew można zatrzymać się na dwóch przystankach adrenalinowych. Nie tylko dzieci mogą tutaj utrzymać równowagę w przestrzeni, która odkrywa na pozór niebezpieczną przepaść. Na szczycie 32 metrowej wieży, zwiedzających zaskoczy wyzwalający adrenalinę widok w dół, przez oka sieci pod stopami. Dopełnieniem doznań będzie zjazd z wieży, 67 metrową suchą zjeżdżalnią rurową. Taka “podróż” trwa zaledwie kilka sekund. Oczywiście, wszystkie atrakcje zapewniają maksymalne bezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: https://www.chodnikkorunamistromov.sk

Kontakt – Adres:
Centrum informacji Bachledka
Bachledova dolina 702
059 55 Ždiar
Slovenská republika

Tel: +421 52 44 98 101
Mob: +421 911 977 455
info@bachledka.sk

Godziny otwarcia

Maj – Czerwiec: 9:00 – 17:00
Lipiec- Sierpień: 9:00 – 18:00
Wrzesień: 9:00 – 17:00
Październik – Kwiecień: 9:00 – 16:00

Link: https://bachledka.sk/pl/leto/sciezka-w-koronach-drzew

Google Mapy parking (tu przyjeżdżacie autem i parkujecie):
Parkovisko
https://maps.app.goo.gl/HMiMRLQtCRmsAee19

Byliście tutaj?

Bachledka #ŚcieżkawKoronachDrzew #Słowacja

Odsłony: 150

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl