Wytrzymałość prądowa przewodów elektrycznych YDYp 1,5 mm2 i 2,5 mm2 – porównanie, test, eksperyment

Zobacz porównanie wytrzymałości prądowej przewodów elektrycznych, energetycznych o najpopularniejszych przekrojach poprzecznych żył: 1,5 mm2 i 2,5 mm2.

Jestem przekonany, że ten film pozwoli Tobie wyciągnąć odpowiednie wnioski, które lepiej można przyswoić i zrozumieć, względem suchej teorii.

Jak widać w filmie, większy przekrój poprzeczny żyły, to mniejsza rezystancja, a co za tym idzie, niższa temperatura żyły, izolacji i powłoki z polwinitu oraz większą wytrzymałość prądowa oraz długotrwała obciążalność.

Jeśli masz pytanie lub chcesz zaproponować scenariusz na inny test, jaki chciałbyś bym wykonał, to zapraszam do komentowania.

Jeżeli lubisz takie testy, to zapraszam do subskrypcji mojego kanału ForumWiedzy na YouTube, by być na bieżąco z nowymi filmami.

Mimo mi będzie, jeśli napiszesz komentarz, zostawisz lajka i udostępnisz ten film w mediach społecznościowych.

Zobacz też inne poradniki elektryczne:

Transformator separacyjny:

Jak podłączyć łączniki krzyżowe i schodowe:

Jak podłączyć łącznik krzyżowy z dwoma łącznikami schodowymi:

Odsłony: 20

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl