Ciekawe miejsca w Polsce – latarnie, mola, plaże i nie tylko

Ciekawe miejsca w Polsce nad morzem, takie jak mola, latarnie morskie, plaże i inne obiekty, które warto odwiedzić, zwiedzisz razem z ForumWiedzy.pl, w jakości 4K i dodatkowo w technologii 360° 4K VR stopniach, zatem zapoznaj się z poniższymi informacjami i jeśli znajdziesz wolną chwilę, odwiedź te miejsca samodzielnie. Filmy będą dodawane do tego artykułu dynamicznie, po ich udostępnieniu na kanale ForumWiedzy.pl na YouTube. Jeśli subskrybujesz kanał https://www.youtube.com/forumwiedzy – to od razu będziesz dostawać powiadomienia o nowych filmach na kanale :).

Zobacz wszystkie latarnie polskie, jakie odwiedziłem z kamerą: https://www.youtube.com/playlist?list=PL0pnNCiKEzWazSS4YQPzYvofF3xe9ss0Y

Jeżeli chcesz coś dodać do tej strony, informacje, reklamę, zgłosić uwagę, poprawkę, napisz na info@forumwiedzy.pl

STAWA MŁYNY w ŚWINOUJŚCIU
Dziś odwiedzamy wizytówkę Świnoujścia, czyli STAWA MŁYNY przy ujściu Świny do morza. Wiatrak, młyn znajdujący się na końcu falochronu warto odwiedzić. Z falochronu możemy podziwiać piękny widok na morze Bałtyckie i plażę Świnoujską. Wiatrak jest też pięknie widoczny z latarni morskiej. Ogromne wrażenie robią przepływające promy czy inne duże jednostki pływające. Chodźmy zatem odwiedzić to wspaniałe miejsce.

LATARNIA MORSKA w ŚWINOUJŚCIU
Dziś odwiedzamy obowiązkową pozycję do zobaczenia podczas pobytu w Świnoujściu, czyli najwyższy znak nawigacyjny na wybrzeżu Bałtyku – latarnię morską. Latarnia w Świnoujściu jest jedną z najwyższych na świecie, mierzy 68 metrów. Zbudowano ją w 1854 roku i posiada około 300 schodów. Zasięg światła to 25 Mm (Mila morska = 1852 metry, czyli 25 x 1852 = 46300 metrów), czyli aż 46 kilometrów.
Punkt widokowy, z którego zobaczyć można cały gazoport, okoliczne forty, port, ujście rzeki oraz panoramę Świnoujścia trzeba zaliczyć, zatem chodźmy do góry.
Tu znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-swinoujscie/

MOLO W MIĘDZYZDROJACH
Dziś odwiedzamy wysokie molo, które ma około 10 metrów wysokości nad poziom wody, dzięki czemu mamy dobrą panoramę dookoła. Molo jest długie, zatem na spacer jest w sam raz. Molo ma też przystań dla statków. Molo jest moim zdaniem lepsze niż te w Sopocie, ale to już kwestia indywidualna. Będąc w Międzyzdrojach po prostu trzeba się przejść po molo. Po drodze na molo są ławeczki, zatem można odpocząć, gdyby spacer był zbyt męczący. Wejście jest bezpłatne.

LATARNIA MORSKA w NIECHORZU
Dziś odwiedzamy obowiązkowy punkt na mapie turystycznej w Niechorzu, czyli latarnię morską, z której możemy podziwiać piękną panoramę obejmującą zasięgiem morze i wybrzeże. Latarnia została zbudowana przez Niemców w XIX wieku i osiąga 45 metrów wysokości, a żeby na nią wejść, musimy pokonać 210 schodów. Zasięg światła to 20 Mm (Mil morskich), czyli ok 37 km. Chodźmy zatem na górę latarni podziwiać widoki.
Tu znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-niechorze/

 

MOLO W NIECHORZU
Dziś odwiedzamy betonowe molo mocno zaniedbane, które jest obecnie wycofane z użytku. Posiada sporo dziur, wystających prętów, brakuje barierek, podłoże jest śliskie, ale nie przeszkadza to, by z niego korzystać. Mole to ma swój urok, bo można z niego podziwiać fajne widoki, jednak jego remont by się tutaj mocno przydał, na romantyczne spacery i podziwianie wschodów i zachodów słońca. Chodźmy odwiedzić to miejsce.

 

LATARNIA MORSKA w KOŁOBRZEGU
Dziś odwiedzimy latarnię morską w Kołobrzegu, z której szczytu mamy ładną panoramę na całe miasto i oczywiście na morze. Latarnia ma wysokość 26 metrów, a zasięg światła z latarni to 16 Mm (Mila morska – 1 Mm = 1852 m), czyli 29632 m, ok. 30 km. W marcu 1945 podczas walk o Kołobrzeg, Niemcy wysadzili poprzednią wieżę. Obecny obiekt został postawiony w zastępstwie poprzedniej latarni.
Tu znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-kolobrzeg/

MOLO W KOŁOBRZEGU
Dziś odwiedzimy obowiązkowy punkt każdego turysty będącego w Kołobrzegu, czyli molo w Kołobrzegu. Spacer po molo z widokiem na morze to zawsze coś orzeźwiającego, no i te mewy, czego chcieć więcej. Chodźmy zatem na spacer.

LATARNIA MORSKA w GĄSKACH
Dziś odwiedzimy latarnię morską w Gąskach, która osiąga wysokość 50 metrów. Latarnia zostałą zbudowana pod koniec XIX wieku. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody, których jest 190. Ze szczytu możemy podziwiać malowniczy widok na Morze Bałtyckie. Zasięg światła 23,5 Mm (Mili morskiej), czyli około 43,5 km. Miejsce warte odwiedzenia, zatem chodźmy zwiedzić to miejsce.
Tu znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-gaski/

 

MOLO w CHŁOPACH
Dziś odwiedzamy nie duże molo, które jest atrakcją w Chłopach. Z mola można podziwiać kutry rybackie, które cumują na plaży. Mamy tutaj ciszę i spokój, świetne miejsce na wakacje z dziećmi. Można kupić tutaj świeżą rybkę i rozkoszować się jej smakiem. Chodźmy zatem na molo.

LATARNIA MORSKA w DARŁOWIE / DARŁÓWKU
Dziś odwiedzamy budowlę, która najmniej przypomina klasyczne latarnie. Latarnia morska Darłówko jest umiejscowiona u ujścia rzeki Wieprzy do morza. Wysokość latarni to 22 metry, a zasięg światła to 15 Mil morskich, czyli ok. 28 km. Chodźmy zatem zwiedzić ten obiekt.
Tu znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-w-darlowie-darlowku/

LATARNIA MORSKA w JAROSŁAWCU
Dziś odwiedzamy latarnię morską w Jarosławcu, która jest świetnym punktem widokowym na okolice Jarosławca. Latarnia ma ponad 33 metry wysokości i zasięg światła to 23 Mile morskie, czyli ok. 42 kilometry. Na szczycie trzydziestometrowej wieży znajduje się taras widokowy, do którego prowadza kamienne schody wewnątrz wieży. Chodźmy odwiedzić ten obiekt.
Tutaj znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-jaroslawiec/

LATARNIA MORSKA w USTCE
Dziś odwiedzamy znak nawigacyjny, a konkretnie latarnię morską w Ustce, która to ma ośmiokątną wieżę z przylegającym budynkiem latarników. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki. Latarnia w Ustce jest zlokalizowana po wschodniej stronie falochronu, u ujścia rzeki Słupi. W latarni podobno żyje duch. Latarnia ma wysokość 19 metrów, a zasięg światła to 18 Mm (Mile morskie), czyli ok. 33 km. Chodźmy zatem odwiedzić ten obiekt.
Tutaj znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-ustka/

LATARNIA MORSKA CZOŁPINO
Dziś odwiedzamy latarnię Czołpino, która jest położona w odległości 1000 metrów od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy w centralnej części Słowińskiego Parku Narodowego. Wysokość latarni to 25 metrów. Latarnia zbudowana została w latach 1872-75. Wysokość latarni to 25 metrów, a zasięg światła to 21 Mm (Mil morskich), czyli około 40 km. Widok z tarasu latarni na przyrodę parku, czyli ruchome wydmy, przybrzeżne jeziora Łebsko i Grodno oraz mierzeję oddzielającą jezioro Łebsko od morza jest miły dla oka. Chodźmy zatem ją odwiedzić.
Tutaj znajdziesz więcej informacji: http://www.latarnie.pl/latarnia-czolpino/

 

WIEŻA WIDOKOWA DĘBKI

Dziś odwiedzamy wieżę widokową w Dębkach, która jest dostępna także dla niepełnosprawnych lub osób z wózkami, ponieważ wewnątrz wieży jest winda. Super miejsce na zachody słońca.

Plaża Dębki

Kajaki Dębki – spływy kajakowe do morza rzeką Piaśnica.

LATARNIA MORSKA STILO

LATARNIA MORSKA ROZEWIE

LATARNIA MORSKA GDAŃSK NOWY PORT

LATARNIA MORSKA HEL

Dziś odwiedzamy latarnię

HELU, która znajduje się na samym końcu półwyspu helskiego. Latarnia w Helu ma 41,5 m (do górnej krawędzi radaru) wysokości, a światło (i taras widokowy zamknięty), umieszczone jest na wysokości 39 m i widać je z odległości 18 Mm – około 33 km.

Więcej informacji o latarni w Helu znajdziesz tutaj: http://www.latarnie.pl/latarnia-morska-hel/

 

Jeżeli ktoś będzie w Niechorzu i Krynicy Morskiej i mógłby nagrać film full hd z wejścia od placu do szczytu plus widoki, powoli, stabilnie, to proszę podesłać link do pobrania materiału wideo wraz z informacją, jak zatytuować autora nagrania, to wrzucę na kanał i do artykułu. 🙂 Z góry dzięki – info@forumwiedzy.pl.

Nie zapomnij subskrybować kanału ForumWiedzy.pl na YouTube i polubić profil ForumWiedzy.pl na Facebooku, by być na bieżąco.

Odsłony: 2

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl