Świeże spojrzenie na nieświeży problem

Większość samochodów poruszających się po naszych drogach jest już wyposażona w układ klimatyzacji. Oprócz przeprowadzania co najmniej raz w roku przeglądu technicznego tego układu, polegającego na sprawdzeniu szczelności i ewentualnym uzupełnieniu czynnika chłodzącego oraz wymianie filtra kabinowego na nowy, należy również pamiętać o jego odgrzybianiu i czyszczeniu. Zabieg ten jest niezwykle ważny dla zachowania komfortu użytkowania pojazdu jak i własnego zdrowia. Zaniechanie tej czynności powoduje, że do kabiny przez nawiew mogą dostawać się bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy. Mogą one wywoływać  reakcje alergiczne: kichanie, kaszel, łzawienie oczu i inne dolegliwości. Ponadto obecność mikroorganizmów powoduje powstanie niezdrowej,  nieprzyjemnej woni we wdmuchiwanym do auta powietrzu

przed_i_po

Jedną ze skuteczniejszych metod dezynfekcji układu klimatyzacji jest metoda piankowa. Do jej zastosowania potrzebny jest środek chemiczny, np. firmy BIZOL AC Clean+ c30 nr art. 8001 o pojemności 400ml.

80001_AC_Clean+_c30_BIZOL

Produkt  ten posiada lekki i orzeźwiający zapach pomarańczy i zapewnia długotrwały efekt świeżości w aucie. W zestawie dostępny jest specjalny adapter pozwalający lepiej spenetrować kanały dopływu powietrza.

W zależności od dostępu do parownika produkt można zastosować na dwa sposoby albo od strony silnika albo od wnętrza kabiny.

Gdy preparat zamierzamy rozpylić od strony parownika to należy postępować w następujący sposób:

– wymontować filtr kabinowy;

– ustawić nawiew w kabinie tylko na centralne kratki;

– wyłączyć klimatyzację;

– ustawić obieg zewnętrzny oraz maksymalne obroty dmuchawy a pokrętło temperatury na minimum;

– rozpylać niewielkie ilości preparatu przez minutę do zewnętrznych kratek wlotu powietrza (zazwyczaj są one w komorze silnika od strony pasażera)

Natomiast, gdy będziemy go rozpylać od strony kabiny to należy:

– ustawić nawiew w kabinie tylko na centralne kratki;

– wyłączyć klimatyzację;

– ustawić obieg wewnętrzny oraz maksymalne obroty dmuchawy a pokrętło temperatury na minimum;

– sprawdzić gdzie następuje najsilniejsze zasysanie powietrza z kabiny. Najczęściej powietrze jest zasysane przy podłodze po stronie pasażera;

– wprowadzić elastyczny przewód do wlotu i  rozpylać preparat z krótkimi przerwami przez minutę

Jest też opcja bardziej polecana, gdy chcemy dokonać kompleksowego czyszczenia obudowy parownika, filtra kabinowego i bezpośredniego rozpylenie środka na powierzchnię parownika, dzięki czemu parownik zostanie oczyszczony kompleksowo, a jednocześnie cały odpływ klimatyzacji zostanie przetkany, oczyszczony, a obce organizmy zabite, to najlepszym sposobem jest zrealizować czynności krok po kroku wg filmu, jaki wykonany został przy zastosowaniu środka BIZOL C30 AC CLEAN+ na samochodzie OPEL ASTRA G z klimatyzacją.

Zapraszam do zobaczenia całego filmu i wg uznania wybrania opcji odgrzybiania swojego parownika.

Czyszczenie układu klimatyzacji powinno się przeprowadzać, co najmniej raz na pół roku.

Niebawem powstanie poradnik wideo, jak stosować ten preparat, który jest wg zapewnień producenta bardzo skuteczny i mam zamiar to sprawdzić.

Zapraszam do komentowania artykułu.

DOŁĄCZ DO FORUMWIEDZY:

• YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1
• Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL
• Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy
• Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/
• Google+: https://plus.google.com/+ForumWiedzy
• WWW Blog: http://www.forumwiedzy.pl

Dołącz do ForumWiedzy w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

 

Visits: 6

Posted by ForumWiedzy

Entuzjasta nowoczesnych technologii pod każdą postacią. Praktyk, który weryfikować musi wszystko i wszędzie. Dodatkowe zainteresowania: Informatyka, Elektronika, Elektryka, Motoryzacja, czyli technika pod każdą postacią. Redaktor naczelny, właściciel i twórca ForumWiedzy.pl oraz twórca i prowadzący kanał ForumWiedzy.pl na YouTube, na którego łamach znajdziesz recenzje, testy, poradniki wideo.

Website: https://www.forumwiedzy.pl